Umělá inteligence v maloobchodě

By lamas525
7. 10. 2022

Chytrý asistent 

Chatboti vám již dlouho poskytují automatické odpovědi. Chatboti mohou poskytovat odborné rady a dále se učit při Vaší konverzaci. I zde se za nejužitečnější považuje schopnost UI učit se sama z dostupných informací. Předvídání nákupu z webových stránek, Amazon se snaží vyvinout algoritmus, který dokáže přesně předvídat, co požadujete, a dodat vám zboží ještě předtím, než si ho objednáte. Tento algoritmus bude založen na strojovém učení(ML), které bylo vytvořeno v průběhu Vašich návštěv.  

 

Metoda pro stanovení ceny 

Jedna z nejefektivnějších aplikací UI v maloobchodě. Výzva pro maloobchodníky je stanovení cen produktů. Před stanovením ceny výrobku by měli znát jeho tržní cenu. Aplikace UI pro maloobchod, pomůže určit ideální cenu výrobku, která přiláká zákazníky. Modely umělé inteligence v prodejnách zajišťují ziskovost z hlediska přijatelných cen, aniž byste přišli o zákazníky. 

 

Vylepšená reklama 

Po několika dnech interakce se zákazníky lze pomocí UI určit, kam by měl podnik umístit reklamu. Reklama je umístěna na místo, kde zaujme nejvíce zákazníků. Podnikům ušetří peníze na marketing.

 

Personalizace

Maloobchodníci mohou využívat UI a strojové učení(ML) k identifikaci a vyhodnocování nákupních zvyklostí jejich zákazníků. Díky tomu mohou obchodníci poskytovat zákazníkům v obchodě zážitek přizpůsobený jejich potřebám.  

 

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

13. 10. 2023

Spor o autorská práva: Spisovatelé žalují tvůrce ChatGPT

25. 9. 2023

Interview s umělou inteligencí

15. 7. 2023

BARD umělá inteligence od googlu v češtině

13. 7. 2023

Dokument: Nepoznané: Roboti zabijáci

10. 7. 2023

Kategorie

Kontakt: AI.umela.inteligence@gmail.com

Web UmalaInteligence.cz nabízí přehledně novinky ze světa umělé inteligence, technologií a nástrojů AI. Praktické příklady využití umělé inteligence v každodenní provozu v každém oboru. Tipy: Jak efektivně využít AI v podnikání a při studiu. Přehled firem působících v oblasti umělé inteligence.
Copyright © 2023 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.