Umělá inteligence v maloobchodě

By lamas525
7. 10. 2022

Chytrý asistent 

Chatboti vám již dlouho poskytují automatické odpovědi. Chatboti mohou poskytovat odborné rady a dále se učit při Vaší konverzaci. I zde se za nejužitečnější považuje schopnost UI učit se sama z dostupných informací. Předvídání nákupu z webových stránek, Amazon se snaží vyvinout algoritmus, který dokáže přesně předvídat, co požadujete, a dodat vám zboží ještě předtím, než si ho objednáte. Tento algoritmus bude založen na strojovém učení(ML), které bylo vytvořeno v průběhu Vašich návštěv.  

 

Metoda pro stanovení ceny 

Jedna z nejefektivnějších aplikací UI v maloobchodě. Výzva pro maloobchodníky je stanovení cen produktů. Před stanovením ceny výrobku by měli znát jeho tržní cenu. Aplikace UI pro maloobchod, pomůže určit ideální cenu výrobku, která přiláká zákazníky. Modely umělé inteligence v prodejnách zajišťují ziskovost z hlediska přijatelných cen, aniž byste přišli o zákazníky. 

 

Vylepšená reklama 

Po několika dnech interakce se zákazníky lze pomocí UI určit, kam by měl podnik umístit reklamu. Reklama je umístěna na místo, kde zaujme nejvíce zákazníků. Podnikům ušetří peníze na marketing.

 

Personalizace

Maloobchodníci mohou využívat UI a strojové učení(ML) k identifikaci a vyhodnocování nákupních zvyklostí jejich zákazníků. Díky tomu mohou obchodníci poskytovat zákazníkům v obchodě zážitek přizpůsobený jejich potřebám.  

 

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Umělá inteligence víc pozic vytvoří, než zruší

18. 4. 2023

EU chystá tvrdou regulaci umělé inteligence

18. 4. 2023

Umělá inteligence porazila nejlepší fotografy

18. 4. 2023

Čínské umělé inteligence se budou řídit socialistickými hodnotami, navrhuje vláda

14. 4. 2023

Jak změní umělá inteligence realitní trh?

9. 4. 2023

Kategorie

Provozovatel 
404.cz s.r.o.
IČ: 02261294
DIČ: CZ02261294
email: info@404.cz
Copyright © 2022 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.