BARD umělá inteligence od googlu v češtině

By Umelainteligence
13. 7. 2023

Nástroj umělé inteligence od Googlu je schopný porozumět a komunikovat česky. Bard, který byl původně dostupný po celém světě s výjimkou Evropy, nyní tuto omezení zrušil. Čeština se navíc řadí mezi více než 40 podporovaných jazyků. Bard byl nově vylepšen, umí zpracovávat otázky založené na obrázcích a uživatelům umožňuje nastavit délku odpovědí.

Po dvou měsících od uvedení v většině světa se Google Bard rozšířil i na evropský trh. Tento konverzační nástroj využívající generativní umělou inteligenci nyní může být používán bez nutnosti skrývat svou polohu pomocí VPN. Od 13. července podporuje Bard také otázky a odpovědi v českém jazyce.

Kromě rozšíření podpory jazyků a geografické dostupnosti Google oznámil několik "multimediálních" funkcí. Uživatelé si nově mohou nechat odpovědi přehrát ve zvukové podobě. Programátoři ocení možnost okamžitého exportu počítačového kódu do Google Colab a Replit. Bard také pomocí technologie Google Lens dokáže rozpoznat instrukce doplněné o obrázky a generovat odpovědi na základě obsahu obrázku. Dále uživatelé nově mohou vybírat ze pěti typů odpovědí: jednoduchá, dlouhá, krátká, profesionální a neformální. Tyto dvě funkce jsou však zatím dostupné pouze v angličtině.

Bard je odpovědí společnosti Google na úspěšnou službu ChatGPT od OpenAI a na konverzační vyhledávání Bing Chat. Obě tyto služby využívají velký jazykový model GPT-4.

Na rozdíl od toho využívá Bard neuronovou síť PaLM 2. Obě tyto modely jsme v květnu testovali formou vzájemného rozhovoru, krátce po uvedení anglické verze Barda.

Testování chatbotů je náročné. Kromě samotného jazykového modelu Google trénuje užitečnost a správnost odpovědí pomocí lidských testerů a validátorů. Někteří z nich si stěžovali agentuře Bloomberg, že testování probíhá rychle a pod tlakem. Google během letošní konference I/O zdůraznil, že vývoj generativní umělé inteligence je pro něj klíčový.

"Lidé jsou momentálně vyděšení, pod tlakem, nedostatečně placení a nevědí, co se děje," uvedl jeden z validátorů obsahu. "Taková atmosféra strachu nepřispívá k poskytování kvalitní týmové práce, kterou byste si přáli." Testeři často mají jen několik minut na ohodnocení odpovědí v oblastech jako medicína nebo právo. Google však tvrdí, že testování neprobíhá pouze jednorázově, ale má víceúrovňový systém kontroly pro lepší doladění.

"Jakým je tajným ingrediencí nástrojů jako Bard a ChatGPT? Je to celý internet. Jsou to všechna označená data, která vytvářejí lidský hodnotitelé a validátoři," uvedla Laura Edelsonová, odbornice na informatiku z New York University. "Stojí za to si uvědomit, že tyto systémy nejsou výsledkem kouzla. Jsou výsledkem úsilí tisíců lidí a jejich nedostatečně placené práce."

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

13. 10. 2023

Spor o autorská práva: Spisovatelé žalují tvůrce ChatGPT

25. 9. 2023

Interview s umělou inteligencí

15. 7. 2023

BARD umělá inteligence od googlu v češtině

13. 7. 2023

Dokument: Nepoznané: Roboti zabijáci

10. 7. 2023

Kategorie

Kontakt: AI.umela.inteligence@gmail.com
Provozovatel: 404.cz s.r.o

Web UmalaInteligence.cz nabízí přehledně novinky ze světa umělé inteligence, technologií a nástrojů AI. Praktické příklady využití umělé inteligence v každodenní provozu v každém oboru. Tipy: Jak efektivně využít AI v podnikání a při studiu. Přehled firem působících v oblasti umělé inteligence.
Copyright © 2024 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.