Casting moderátorů televize A11

By Umelainteligence
8. 4. 2023

Televize A11 tak ve dnech 13. a 14. dubna 2023 pořádá casting na nové tváře. Zájemci se mohou přihlásit na emailu produkce@a11.cz.

Televize A11 s digitálními moderátory a umělou inteligencí

Mediální skupina A11 spouští novou celoplošnou a plnoformátovou televizní stanici. Diváky láká na známé osobnosti i umělou inteligenci. Revoluční inovace ve zpravodajství v podobě speciálních avatarů, zahraničních filmů a seriálů, ale i vlastní pořady s oblíbenými tvářemi, jako je herec Jaroslav Dušek, investigativní novinář Josef Klíma či moderátor Vlasta Korec. To vše bude k vidění na novém kanálu A11, který zahajuje své celoplošné vysílání 27. dubna 2023.

A11 spustí celoplošnou televizi, angažuje Klímu, Duška a zapojí i AI

Mediální skupina A 11, která byla dosud aktivní především na trhu tištěných médií, spustí 27. dubna celoplošnou plnoformátovou televizi A 11. V hledáčku má přitom i další televizní kanály.

Mediální skupina A 11 spustí 27. dubna od 18:30 vysílání celoplošného plnoformátového televizního programu A 11. Využije pro to stávající televizi Náš Region TV, kterou většinově vlastní (dřívější Regionálnítelevize.cz), její program ale rozšíří a přejmenuje na A 11. Ředitelkou televize zůstává Eva Stejskalová.

Spolumajitel a ředitel A11 Aleš Zavoral zároveň ohlašuje zájem skupiny o větší přítomnost na televizním trhu. „Jsme silní v printu, ale tady už nemáme moc možností, kam růst. Televizní zábava je směrem, kde možnosti vidíme. Proto zde chceme víc investovat a přidat v krátkodobém horizontu další kanál a dlouhodobém ještě další,“ řekl novinářům s tím, že i další z nových kanálů by měl zamířit do terestrického vysílání. Krátkodobým horizontem je myšlen ještě rok 2023, dlouhodobým pak nejpravděpodobněji rok 2024.

Televize A 11 chce stávající program oživit vlastními pořady. Nadále počítá s regionálním zpravodajstvím z celé republiky. Regionální zpravodajství bude vysíláno v hodinové stopáži od 17:00, od 18:30 se bude vysílat hlavní zpravodajská relace v délce 30 minut.  Dál se počítá s vlastními zábavnými pořady Mladý svět, publicistickým Zaostřeno, talkshow Světlá hodinka s Jaroslavem a dalšími. Na obrazovce A 11 se objeví například Jaroslav Dušek se svou novou show, Josef Klíma s pořadem o Zločinech z 90. let nebo moderátorka Barbora Hlaváčková. Televize dá prostor i novým tvářím jako Jan Januš, Tomáš Zemánek nebo Jitka Kačánová. Nasazovat chce i akviziční seriály, např. Narcos, francouzské detektivky, rodinné filmy a hodně si slibuje také od zábavního obsahu.

Televize A11 zároveň jako první televize v Česku počítá se zapojením umělé inteligence (AI) do programové struktury, zpravodajství, ale i moderace zpravodajství pomocí avatarů.

Nová celoplošná televize bude od svého startu zapojena do elektronického měření sledovanosti ATO-Nielsen Admosphere. Cílit chce na diváckou skupinu 15+, prodej reklamního prostoru si zajistí sama. „Chceme prodávat na GRP, ale kdy se tak stane, nejsme teď schopni říct,“ uvedl Aleš Zavoral. Prodej tak zahájí s pásmovým ceníkem. Cíle na poli sledovanosti A11 neupřesnila, chce dosáhnout co nejlepších výsledků. Nepřímo ale naznačila, že by ráda dosáhla vyšší sledovanosti než Televize Seznam (v březnu 2023: 1,5 %, 15+).

Kromě ředitelky televize se na jejím chodu budou podílet i David Korn, obchodní ředitel mediální skupiny A 11, Bára Štanglová, ředitelka redakcí a obsahu nebo Jan Kulich, ředitel strategického rozvoje a marketingu. Další názvy pořadů a jména moderátorů oznámí televize během dubna.

V pozemním vysílání bude celoplošná stanice A11 vysílat ve standardním rozlišení, respektive obrazovém poměru 960x540p. V nabídkách placených služeb je již stanice Náš region TV k dispozici ve formátu HD, na satelitu Astra 3B pouze v SD. V DVB-T diváci najdou program na stávající pozici Test-2, která je již v multiplexu 23 zařazena několik měsíců. Tu mají podle Českých Radiokomunikací naladěnou již desítky tisíc televizorů s aktivní signalizací HbbTV.

Oficiální zahájení 27. dubna bude předcházet promo vysílání, který stanice A11 zahájí v prozatím blíže nespecifikovaném termínu. Ten záleží na dohodě s Českými Radiokomunikacemi. Půjde pravděpodobně o úvodní smyčku, kterou měli novináři možnost vidět na dnešní tiskové konferenci. V horizontu měsíců se počítá také se spuštěním virtuálního červeného tlačítka HbbTV. Mediální skupina A11 počítá, že ho bude profilovat jako portál jednotlivých měst nebo krajů z celého Česka.

Umístění na lepší programové pozice v nabídkách placených služeb mají umožnit nové distribuční smlouvy, které plánuje provozovatel s operátory uzavírat. Jakým způsobem toho chce nová televize dosáhnout, však Aleš Zavoral neupřesnil. Připomeňme, že nedávno si FTV Prima s některými operátory dohodla lepší umístění pro své programy pomocí smluv, které již obsahují povinnost omezit přeskakování reklamních bloků.

Televize A 11 bude sídlit v nových prostorách Košířské brány, do kterých se v první půlce dubna stěhují i redakce printových titulů společnosti. Všechny prostory Košířské brány byly budovány pro společný chod vydavatelské a televizní části mediální skupiny A 11 a kromě prostorného newsroomu zahrnují i nově vybudovaná televizní studia.

A 11 je vydavatelem regionálních novin Náš Region, které vycházejí zdarma po celé České republice ve více než 25 mutacích a jsou k dostání například na pobočkách České pošty, v sítích Eso Market, Levné knihy, Traficon, COOP apod. Vedle toho je vydavatelem řady odborných a zájmových časopisů.

ZDROJ: https://www.mediaguru.cz/clanky/2023/04/a11-spusti-celoplosnou-televizi-angazuje-klimu-duska-a-zapoji-i-ai/

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Umělá inteligence víc pozic vytvoří, než zruší

18. 4. 2023

EU chystá tvrdou regulaci umělé inteligence

18. 4. 2023

Umělá inteligence porazila nejlepší fotografy

18. 4. 2023

Čínské umělé inteligence se budou řídit socialistickými hodnotami, navrhuje vláda

14. 4. 2023

Jak změní umělá inteligence realitní trh?

9. 4. 2023

Kategorie

Provozovatel 
404.cz s.r.o.
IČ: 02261294
DIČ: CZ02261294
email: info@404.cz
Copyright © 2022 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.