Umělá inteligence v automobilovém průmyslu

By Tynna
7. 10. 2022

Aplikace umělé inteligence při vylepšování designu 

Umělá inteligence (UI), programovatelné stínování a ray-tracing(sledování paprsků) v reálném čase se často využívají při transformaci tradičního procesu, návrhu výrobku. Pokročilá UI narušila a vytvořila pokročilý ekosystém, který urychluje nové pracovní postupy návrhu a zlepšuje týmovou spolupráci. Říká se, že budoucnost navrhování automobilů spočívá v algoritmech UI, které dokáží na základě definování myšlenky výrobku a problému generovat nespočet potenciálních návrhů.

 

Aplikace umělé inteligence ve výrobě 

Společnosti využívají robotiku založenou na umělé inteligenci v kombinaci s lidskou pracovní silou, k provádění úkolů ve výrobě a v dodavatelském řetězci. Robotika s umělou inteligencí ve výrobě přináší prokazatelné výsledky při správné manipulaci s materiály, provádění testů a balení hotových výrobků. Využití UI ve výrobě automobilů zrychluje výrobní proces, protože roboti mají za úkol pomocí svých programů hlubokého učení(Deep Learning) určit, které díly a jak mají vybírat. 

 

Použití umělé inteligence při kontrole kvality 

UI se používá při kontrole kvality, která zahrnuje kontrolu lakovaných karoserií. Takto citlivé detekce jsou často náchylné k chybám, pokud je provádí člověk. Stroje poháněné UI dokáží odhalit vady ostřeji a přesněji než lidé. Předpokládá se, že kontrola kvality pomocí strojového učení (ML) nahradí současnou optickou detekci trhlin. 

 

Umělá inteligence v autobazarech 

UI využívají i prodejci automobilů, aby zvýšili efektivitu poskytování služeb zákazníkům. Všechny pokročilé datové techniky ovlivňují způsob, jakým zákazníci shromažďují informace o automobilech a rozhodují se o jejich koupi. Prodejci mohou lépe porozumět svým zákazníkům, lépe je vyhodnotit a podle toho přizpůsobit své služby.   

 

Aplikace umělé inteligence v automobilovém pojištění 

Automobilový průmysl se postupně přiklání ke kultuře založené na technologiích a zavádí UI. Aplikace UI v pojišťovnictví rozvíjejí procesy vyplácení pojistných plnění, v případě nehod,  nebo nešťastných okolností. Nešťastné okolnosti provází i kybernetické krádeže. Čím více jsou vzájemně propojeni auto, řidič a spolujezdec, tím větší je riziko kybernetických hrozeb.  

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

50 let starý matematický rekord překonaný! Pomocí umělé inteligence; nový rekord padl o týden později.

17. 10. 2022

Umělá inteligence v zábavě a médiích

14. 10. 2022

Umělá inteligence v telekomunikacích

14. 10. 2022

Umělá inteligence v obraně a vojenství

14. 10. 2022

Umělá inteligence ve zdravotnictví

10. 10. 2022

Kategorie

Provozovatel 
404.cz s.r.o.
IČ: 02261294
DIČ: CZ02261294
email: info@404.cz
Copyright © 2022 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.