Umělá inteligence v automobilovém průmyslu

By Tynna
7. 10. 2022

Aplikace umělé inteligence při vylepšování designu 

Umělá inteligence (UI), programovatelné stínování a ray-tracing(sledování paprsků) v reálném čase se často využívají při transformaci tradičního procesu, návrhu výrobku. Pokročilá UI narušila a vytvořila pokročilý ekosystém, který urychluje nové pracovní postupy návrhu a zlepšuje týmovou spolupráci. Říká se, že budoucnost navrhování automobilů spočívá v algoritmech UI, které dokáží na základě definování myšlenky výrobku a problému generovat nespočet potenciálních návrhů.

 

Aplikace umělé inteligence ve výrobě 

Společnosti využívají robotiku založenou na umělé inteligenci v kombinaci s lidskou pracovní silou, k provádění úkolů ve výrobě a v dodavatelském řetězci. Robotika s umělou inteligencí ve výrobě přináší prokazatelné výsledky při správné manipulaci s materiály, provádění testů a balení hotových výrobků. Využití UI ve výrobě automobilů zrychluje výrobní proces, protože roboti mají za úkol pomocí svých programů hlubokého učení(Deep Learning) určit, které díly a jak mají vybírat. 

 

Použití umělé inteligence při kontrole kvality 

UI se používá při kontrole kvality, která zahrnuje kontrolu lakovaných karoserií. Takto citlivé detekce jsou často náchylné k chybám, pokud je provádí člověk. Stroje poháněné UI dokáží odhalit vady ostřeji a přesněji než lidé. Předpokládá se, že kontrola kvality pomocí strojového učení (ML) nahradí současnou optickou detekci trhlin. 

 

Umělá inteligence v autobazarech 

UI využívají i prodejci automobilů, aby zvýšili efektivitu poskytování služeb zákazníkům. Všechny pokročilé datové techniky ovlivňují způsob, jakým zákazníci shromažďují informace o automobilech a rozhodují se o jejich koupi. Prodejci mohou lépe porozumět svým zákazníkům, lépe je vyhodnotit a podle toho přizpůsobit své služby.   

 

Aplikace umělé inteligence v automobilovém pojištění 

Automobilový průmysl se postupně přiklání ke kultuře založené na technologiích a zavádí UI. Aplikace UI v pojišťovnictví rozvíjejí procesy vyplácení pojistných plnění, v případě nehod,  nebo nešťastných okolností. Nešťastné okolnosti provází i kybernetické krádeže. Čím více jsou vzájemně propojeni auto, řidič a spolujezdec, tím větší je riziko kybernetických hrozeb.  

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Umělá inteligence víc pozic vytvoří, než zruší

18. 4. 2023

EU chystá tvrdou regulaci umělé inteligence

18. 4. 2023

Umělá inteligence porazila nejlepší fotografy

18. 4. 2023

Čínské umělé inteligence se budou řídit socialistickými hodnotami, navrhuje vláda

14. 4. 2023

Jak změní umělá inteligence realitní trh?

9. 4. 2023

Kategorie

Provozovatel 
404.cz s.r.o.
IČ: 02261294
DIČ: CZ02261294
email: info@404.cz
Copyright © 2022 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.