Umělá inteligence ve vzdělávání

By Tynna
7. 10. 2022

Personalizovaná výuka 

UI dokáže přizpůsobit výuku a strategie učení konkrétním studentům. Slouží studentům s různými schopnostmi, zohledňuje mezery ve znalostech a poskytuje personalizovaná doporučení pro výuku, čímž zvyšuje efektivitu každého studenta. Tradiční přístup učení je univerzální metodou a může způsobit vážné mezery ve znalostech. Personalizované vzdělávání založené na UI, dokáže vyhovět specifickým potřebám a identifikovat nejefektivnější vzorce učení studentovi na míru.

 

Zjednodušení práce administrativním pracovníkům 

UI může zjednodušit a automatizovat opakující se všední administrativní úkony, které se  provádějí ručně. Známkování, průběžné hodnocení, kontrola úkolů, odpovídání na dotazy jsou některé úkoly, které může UI převzít a odlehčit práci učitelům. Učitelé získají 360 stupňový přehled o žácích a jejich výkonech a mohou se soustředit na další úkoly s jejich kvalifikací.

 

Lepší dostupnost 

Dálkové vzdělávání přináší ve srovnání ve fyzické učebně řadu výhod. Studenti mají díky UI přístup k výukové platformě a lekcím nepřetržitě podle svých potřeb. UI odstraňuje geografické hranice ve vzdělávání a umožňuje studentům přístup odkudkoli a kdykoli. UI otevírá interakce a přístupnosti pro studenty s poruchami učení a vyžadující individuální pozornost.

 

Chytrý výukový obsah 

Digitalizované učební osnovy s umělou inteligenci. Přinášejí chytrý výukový obsah, který je interaktivnější, poutavější a jednodušší. Vizualizace a simulace jsou výhodami digitálního vzdělávání poháněné UI. Díky UI, vznikají nové výukové materiály, jako jsou audia, videa, elektronické knihy, vizualizované grafy atd. UI také udržuje vzdělávací obsah aktualizovaný a přizpůsobený podle potřeb vzdělávacích profilů.   

 

Virtuální asistenti 

Vzdělávací systémy založené na UI budou mít digitální učitele s umělou inteligencí a virtuální asistenty, jako jsou chatboti. Chatboti mohou poskytovat přesnou komunikaci v reálném čase mnoha studentům současně. Virtuální asistenti umožňují personalizované oslovování a zainteresované zpětné vazby s napojením na učební plány.

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Umělá inteligence víc pozic vytvoří, než zruší

18. 4. 2023

EU chystá tvrdou regulaci umělé inteligence

18. 4. 2023

Umělá inteligence porazila nejlepší fotografy

18. 4. 2023

Čínské umělé inteligence se budou řídit socialistickými hodnotami, navrhuje vláda

14. 4. 2023

Jak změní umělá inteligence realitní trh?

9. 4. 2023

Kategorie

Provozovatel 
404.cz s.r.o.
IČ: 02261294
DIČ: CZ02261294
email: info@404.cz
Copyright © 2022 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.