Umělá inteligence ve výrobě a továrnách

By Tynna
7. 10. 2022

Pokročilá analýza dat 

Výrobní sektor úspěšně využívá UI pro pokročilou analýzu dat. Digitální transformace vedla k přísunu rozsáhlých dat v reálném čase, která se používají pro hloubkové poznatky k předvídání aktuálních tržních trendů. Kombinace dat s pokročilou analytikou poskytla obrovskou pomoc při řízení rizik, vizualizaci dat, řízení dodavatelského řetězce i rychlém procesu efektivního a účinného rozhodování. 

 

Prediktivní údržba

Prediktivní údržba, neboli PdM využívá data v reálném čase k identifikaci hlavních problémů ve výrobním procesu a k rychlému přijetí nápravných opatření. Pomáhá analyzovat data zkoumáním rozdílů v jejich přirozenosti, frekvenci a upozorňuje systém, aby snížil potenciální rizika poruch. Prediktivní údržba funguje, jako průvodce výrobních odvětví při optimalizaci procesů a špičkové kvality výrobků při nižších nákladech.  

 

Robotická automatizace procesů (Robotic Process Automation - RPA)

Robotická automatizace procesů, neboli software RPA má funkce, které umožňují efektivně řídit backendové povinnosti organizace, bez zásahu člověka. Zaměstnanci se mohou soustředit na ostatní povinnosti a optimalizovat svou produktivitu. RPA přesně zvládá velkoobjemové opakující se úlohy s mnoha složitými výpočty a údržbou záznamů. Implementace softwaru RPA do několika systémů výrobního průmyslu může pomoci ušetřit čas a zlepšit efektivitu práce oproti konkurenci.

 

Robotika 

Spolupráce inteligentních robotů se zaměstnanci ve výrobě a továrnách úspěšně snížila potenciální rizika ohrožení lidských životů. Továrny začaly používat roboty v nebezpečných oborech, jako je těžba, kde hrozí vysoké riziko ztráty života i při jediné chybě. Roboti jsou populární přesností a lepší výkonností v rizikových oblastech, díky strojovému vidění (Machine Vision). V některých průmyslových oborech vyžadují roboti nezbytnou pomoc zaměstnanců, aby mohly efektivně plnit rizikové úkoly. 

 

Řízení zásob 

Integrace UI do stávajících systémů továren, úspěšně dosáhla vhodného řízení zásob v tomto rychle měnícím světě. Zaměstnanci musí současně vyřizovat operace, které mohou vést k chybám. UI pomáhá řídit všechny druhy evidence zásob, aby bylo možné zaměstnance ve správný čas upozornit na jejich doplnění. Algoritmus UI generuje upozornění předvídáním termínů dodávek, zpožděných termínů a předpovídáním krizí v prostředí.  

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Umělá inteligence víc pozic vytvoří, než zruší

18. 4. 2023

EU chystá tvrdou regulaci umělé inteligence

18. 4. 2023

Umělá inteligence porazila nejlepší fotografy

18. 4. 2023

Čínské umělé inteligence se budou řídit socialistickými hodnotami, navrhuje vláda

14. 4. 2023

Jak změní umělá inteligence realitní trh?

9. 4. 2023

Kategorie

Provozovatel 
404.cz s.r.o.
IČ: 02261294
DIČ: CZ02261294
email: info@404.cz
Copyright © 2022 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.