Umělá inteligence v bankovnictví a financích

By Tynna
7. 10. 2022

NLP k detekci pojistného rizika 

Pojišťovny se spoléhají ve velké míře na data. Před zpracováním pojistné události, prověřují minulost klientů. Pojišťovny třídí rozsáhlé soubory dat, aby identifikovali podezřelé případy a snížili tím riziko. Pomocí zpracování přirozeného jazyka(Native Language) mohou pojišťovny analyzovat bohaté množství textu a identifikovat klíčové okolnosti ovlivňující konkrétní nároky a jednání. 

 

Umělá inteligence při odhalování podvodů 

Finanční instituce jsou vystaveny k podvodným transakcím. Zaměstnanci nemohou sledovat všechny transakce a věnovat pozornost škodlivému obsahu, nebo podezřelým platbám. Algoritmy strojového učení( Machine Learning) mohou analyzovat tisíce datových bodů v reálném čase a označit podezřelé, nebo přímo podvodné transakce, čímž zastaví tyto potenciální transakce.   

 

Strojové učení pomáhá při investování

S rozvojem technologií využívají bankovní instituce ve svém pracovním systému umělou inteligenci a další převratné technologie k provádění prediktivních úloh. Jednou z prediktivních prací je určení nejlepšího investičního plánu, nebo místa. Technologie využívající strojové učení (Machine Learning) poskytují pokročilé poznatky o trhu, které umožňují správcům fondů identifikovat konkrétní změny na trhu mnohem dříve ve srovnání s tradičními investičními modely.  

 

Aplikace s umělou inteligencí poskytují finanční poradenství

Aplikace pro správu rozpočtu se v digitálním světě rozmáhají, jako nikdy předtím. Tyto aplikace využívající umělou inteligenci a technologii strojového učení (Machine Learning). Nabízejí zákazníkům výhody vysoce specializovaného, cíleného finančního poradenství a vedení. Zákazníkům umožňují pomocí aplikací denně sledovat své výdaje a analyzovat data, pro lepší pochopení jejich toku peněz.

 

Přizpůsobení služeb 

V digitální éře využívají finanční instituce mobilní aplikace s umělou inteligencí, které sledují chování uživatelů a poskytují jim cenné personalizované profily. A banky využívají možnosti, aby spotřebitelé mohli provádět neomezené transakce z chytrých telefonů. Banky se i spojují s platformami pro finanční transakce a zavádějí služby, nabídky a poznatky založené na vzorcích vyhledávání uživatelů.  

 

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

13. 10. 2023

Spor o autorská práva: Spisovatelé žalují tvůrce ChatGPT

25. 9. 2023

Interview s umělou inteligencí

15. 7. 2023

BARD umělá inteligence od googlu v češtině

13. 7. 2023

Dokument: Nepoznané: Roboti zabijáci

10. 7. 2023

Kategorie

Kontakt: AI.umela.inteligence@gmail.com
Provozovatel: 404.cz s.r.o

Web UmalaInteligence.cz nabízí přehledně novinky ze světa umělé inteligence, technologií a nástrojů AI. Praktické příklady využití umělé inteligence v každodenní provozu v každém oboru. Tipy: Jak efektivně využít AI v podnikání a při studiu. Přehled firem působících v oblasti umělé inteligence.
Copyright © 2024 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.