Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

By Umelainteligence
13. 10. 2023

 

Meta představila na Instagramu nového chatbota s umělou inteligencí , který se nápadně podobá Kendall Jenner .

Seznamte se s Billie, chatbotem s umělou inteligencí vytvořeným pomocí podobizny 27leté supermodelky. Ve skutečnosti vypadá bot jako kopie Jenner, od jejích modelových rysů a manýrismu až po její tón hlasu ve stylu Kardashian. Jak se ukázalo, Jenner je údajně mezi známými celebritami, které daly Meta svolení vytvářet asistenty AI na základě jejich podoby za cenu.

"Ahoj lidi, tady Billie," říká chatbot do kamery. „Chci se jen představit. Jsem tu, abych si popovídal, kdykoli budete chtít. Pro jakoukoli radu mi napište. Jsem připraven si promluvit a doufám, že si s vámi brzy promluvím."

Billie – která ve svém životopise na Instagramu přichází s prohlášením o vyloučení odpovědnosti, že je „AI řízená Metou“ – již nashromáždila 107 tisíc sledujících v aplikaci sociálních médií, kterou vlastní Meta a kde je ověřena. "Chatovat se mnou je jako mít starší sestru, se kterou můžete mluvit, ale která vám nemůže ukrást oblečení," napsali k příspěvku.

Není překvapením, že AI chatbot způsobil docela zmatek, protože fanoušci si video spletli se skutečným Jennerem, který se vydával za někoho jménem Billie. Jakmile si ale uvědomili, že klip je prostě AI-verzí hvězdy Keeping Up with the Kardashians , jejich reakce se změnily.

27. září Meta oznámila spuštění svého chatovacího asistenta AI dostupného na WhatsApp, Messengeru a Instagramu. Společnost, kterou spoluzaložil Mark Zuckerberg, také uvedla na trh 28 postav umělé inteligence s jedinečnými zájmy a osobnostmi, které využívají podobizny celebrit a vlivných osobností, jako jsou Snoop Dogg, Tom Brady, Paris Hilton a Naomi Osaka. Meta také získala tvůrce obsahu, jako je MrBeast, který je na YouTube nejvíce odběratelem, a hvězda TikTok Charli D'Amelio.

Jennerova postava Billie má být zobrazena jako velká sestra, která uživatelům poskytuje rady, zatímco Brady je Bru, „moudřevý sportovní debatér, který nedává žádné rány“. Mezitím je chatbot s umělou inteligencí Snoop Dogg „mistr žaláře“, který se účastní dobrodružství.

Podle zprávy The Information zveřejněné 5. října byla Meta původně ochotna zaplatit 1 milion dolarů za použití podobizny celebrit jako asistent AI. Společnost však údajně vyčlenila 5 milionů dolarů jednomu nejmenovanému tvůrci za pouhých šest hodin práce ve studiu.

Není to poprvé, co byla podobizna celebrity použita k vytvoření vlastní verze AI. Začátkem tohoto měsíce herec Tom Hanks vyvolal svou AI verzi, která byla bez jeho svolení použita k propagaci nového zubního plánu. Hvězda Forresta Gumpa (61) vydala varování, že s reklamou „nemá nic společného“, když na Instagramu sdílel fotku své verze s umělou inteligencí.

"POZOR!! Je tam video, které propaguje nějaký zubní plán s mou verzí AI. Nemám s tím nic společného,“ napsal k příspěvku.

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

13. 10. 2023

Spor o autorská práva: Spisovatelé žalují tvůrce ChatGPT

25. 9. 2023

Interview s umělou inteligencí

15. 7. 2023

BARD umělá inteligence od googlu v češtině

13. 7. 2023

Dokument: Nepoznané: Roboti zabijáci

10. 7. 2023

Kategorie

Kontakt: AI.umela.inteligence@gmail.com
Provozovatel: 404.cz s.r.o

Web UmalaInteligence.cz nabízí přehledně novinky ze světa umělé inteligence, technologií a nástrojů AI. Praktické příklady využití umělé inteligence v každodenní provozu v každém oboru. Tipy: Jak efektivně využít AI v podnikání a při studiu. Přehled firem působících v oblasti umělé inteligence.
Copyright © 2024 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.