Prohlášení o riziku umělé inteligence

By Umelainteligence
5. 6. 2023

Odborníci na umělou inteligenci a veřejné osobnosti vyjadřují své obavy z rizika umělé inteligence.

Vedoucí představitelé technologického sektoru, včetně společnosti OpenAI, která vyvinula chatovacího robota ChatGPT, varovali, že umělá inteligence (AI) může být nebezpečná pro lidstvo a dokonce ho může uvést do rizika vyhynutí. Tento výsledek vyplývá z prohlášení desítek akademiků, expertů a podnikatelů, zveřejněného na webových stránkách neziskové organizace Center for AI Safety (CAIS). Šéf OpenAI Sam Altman a počítačový vědec Geoffrey Hinton jsou jen několika slavnými jmény, které prohlášení podepsaly.

Obavy spojené s AI se prudce zvýšily v souvislosti s novou generací vysoce schopných chatovacích robotů, jako je ChatGPT, kteří byli schopni napodobit lidskou řeč a chovat se téměř neodlišitelně od člověka. Tisíce expertů a podnikatelů zapojených do vývoje umělé inteligence včetně Elona Muska již dříve varovali před potenciálním nebezpečenstvím, které AI pro lidstvo může způsobit.

S ohledem na "hluboká rizika pro společnost a lidstvo" ksamaozřejmě požadují regulace a dokonce i nejméně šestiměsíční pozastavení vývoje nových AI modelů. Nicméně, někteří odborníci upozorňují na to, že tyto obavy mohou být přehnané a AI má potenciál přinést pozitivní změny v celé řadě oblastí jako například v medicíně nebo při boji se změnou klimatu.

Aby se minimalizovala očekávaná rizika způsobená AI, státy po celém světě, včetně Evropské unie, se snaží vyvinout právní rámce a regulace pro tento sektor.

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

13. 10. 2023

Spor o autorská práva: Spisovatelé žalují tvůrce ChatGPT

25. 9. 2023

Interview s umělou inteligencí

15. 7. 2023

BARD umělá inteligence od googlu v češtině

13. 7. 2023

Dokument: Nepoznané: Roboti zabijáci

10. 7. 2023

Kategorie

Kontakt: AI.umela.inteligence@gmail.com
Provozovatel: 404.cz s.r.o

Web UmalaInteligence.cz nabízí přehledně novinky ze světa umělé inteligence, technologií a nástrojů AI. Praktické příklady využití umělé inteligence v každodenní provozu v každém oboru. Tipy: Jak efektivně využít AI v podnikání a při studiu. Přehled firem působících v oblasti umělé inteligence.
Copyright © 2024 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.