Růst umělé inteligence bude mocný, potrvá deset let, předpovídá analýza

By Umelainteligence
9. 6. 2023
Zpráva analytické agentury Bloomberg Intelligence vnáší do technologického sektoru nový impuls
Zpřístupnění nástrojů umělé inteligence zaměřených na zkvalitnění služeb pro spotřebitele by mohlo vést k pozoruhodnému růstu v oblasti generativní umělé inteligence (AI), a to až deset let. Podle zprávy by tržby v tomto odvětví mohly do roku 2032 stoupat tempem 42 procent ročně, což by představovalo nárůst z loňských 20 miliard dolarů na 1,3 bilionu dolarů. Analytici očekávají, že především bude existovat poptávka po infrastruktuře určené k trénování AI modelů, ale také po zařízeních, která využívají umělou inteligenci. Mezi největší hráče v tomto sektoru patrně budou patřit Amazon, Google, Nvidia a Microsoft, kterým se již podařilo investovat miliardy dolarů do společnosti OpenAI. Díky chatbotu ChatGPT se stal succesem a dobrou vizitkou společnosti. Trh s generativní umělou inteligencí tak bude velkou příležitostí jak pro tvůrce těchto nových technologií, tak i pro obory jako IT, reklamu a kybernetickou bezpečnost. Technologie AI promění pracovní trh po celém světě od zákaznických služeb až po bankovnictví. Poptávka po ultramoderních řešeních pro zkvalitnění našeho každodenního života bude stále větší a růst tohoto nového průmyslového sektoru tak bude jasnou odrazovou rampou dnešní ekonomice.

Přístupnost nástrojů umělé inteligence pro spotřebitele, jako jsou ChatGPT nebo Bard, by mohla v následujících deseti letech vést k silnému růstu v odvětví generativní umělé inteligence. Podle zprávy analytické společnosti Bloomberg Intelligence by se tržby tohoto trhu mohly zvýšit na 1,3 bilionu dolarů v roce 2032. Poptávka bude především po infrastruktuře pro trénování systémů umělé inteligence a zařízeních, která je využívají, ale také po reklamě a dalších službách. Sektory informačních technologií, reklamy a kybernetické bezpečnosti se stávají stále závislejší na této technologii. Největšími "vítězi" rozmachu umělé inteligence jsou pravděpodobně cloudová divize Amazonu, mateřská společnost Googlu Alphabet a také firmy Nvidia a Microsoft. Růst tržeb segmentu generativní umělé inteligence bude podle prognóz Bloomberg Intelligence poháněn především poptávkou po infrastruktuře a tréninkových modelech umělé inteligence, digitální reklama s podporou umělé inteligence a portálům navržených na provoz umělé inteligence.

Generativní umělá inteligence, která využívá velké vzorky dat k učení a reagování na dotazy uživatelů, způsobuje boom po celém světě. Odvětví se bude stávat stále důležitější součástí ekonomiky v následujících letech. Technologie promění pracovní trh od zákaznických služeb až po bankovnictví. Bloomberg upozorňuje, že růst segmentu generativní umělé inteligence bude vyvolán poptávkou po infrastruktuře potřebné k trénování modelů umělé inteligence, digitální reklamě s podporou AI a portálech navržených na provoz umělé inteligence. Odhaduje se, že každý z těchto segmentů by mohl do roku 2032 dosáhnout tržeb v řádu stovek miliard dolarů ročně.

Zpráva Bloomberg Intelligence také zmiňuje, že mezi hlavní vítěze rozmachu umělé inteligence se pravděpodobně zařadí cloudová divize Amazonu, mateřská společnost Google Alphabet a také firmy Nvidia a Microsoft. Tyto společnosti už investují miliardy dolarů do této oblasti a mají potenciál stát se nejvýznamnějšími hráči na trhu s generativní umělou inteligencí. Naprostá většina průmyslových odvětví se v současné době snaží najít způsoby, jak využít potenciál umělé inteligence. Od energetického průmyslu, přes turistický ruch až po zdravotnický průmysl existuje mnoho oblastí, kde lze umělou inteligenci úspěšně použít. Přestože se jedná o velmi perspektivní oblast, s sebou nese i určitá rizika. Jedním z hlavních problémů je etická otázka využívání dat a ochrana osobních údajů. Celkově lze říci, že oblast umělé inteligence se rychle rozvíjí a nabízí mnoho příležitostí pro podnikání a inovace. Růst trhu s generativní umělou inteligencí je velmi perspektivní a bude záviset na využití této technologie v mnoha odvětvích.

Zároveň je však třeba zmínit, že rozvoj umělé inteligence může vést k poklesu pracovních míst v některých odvětvích. Například práce zákaznických poradců a operátorů mohou být nahrazeny chatboty, což může mít vliv na zaměstnanost v těchto oblastech. Proto je důležité, aby se vlády a podniky začaly aktivně připravovat na tyto změny, aby dokázaly zajistit přeškolení a nové pracovní příležitosti. Další výzvou pro rozvoj umělé inteligence je nutnost řešit bezpečnostní rizika spojená s touto technologií. Zneužití dat nebo ohrožení kybernetické bezpečnosti jsou potenciální rizika, kterým musíme věnovat pozornost. Je tedy důležité, aby se společnosti a vlády začaly zabývat tímto tématem a vytvořily přiměřené bezpečnostní standardy. V každém případě, trh s generativní umělou inteligencí má obrovský potenciál pro rozvoj nových technologií a nové příležitosti pro podnikání. Vyžaduje to však neustálou inovaci a adaptaci na nové výzvy.

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

13. 10. 2023

Spor o autorská práva: Spisovatelé žalují tvůrce ChatGPT

25. 9. 2023

Interview s umělou inteligencí

15. 7. 2023

BARD umělá inteligence od googlu v češtině

13. 7. 2023

Dokument: Nepoznané: Roboti zabijáci

10. 7. 2023

Kategorie

Kontakt: AI.umela.inteligence@gmail.com
Provozovatel: 404.cz s.r.o

Web UmalaInteligence.cz nabízí přehledně novinky ze světa umělé inteligence, technologií a nástrojů AI. Praktické příklady využití umělé inteligence v každodenní provozu v každém oboru. Tipy: Jak efektivně využít AI v podnikání a při studiu. Přehled firem působících v oblasti umělé inteligence.
Copyright © 2024 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.