YouTube bude automaticky dabovat videa do jiných jazyků

By Umelainteligence
28. 6. 2023

Google umožnil přidávání dalších zvukových stop do videí na YouTube. Tuto novinku poprvé představil na příkladu Jamese Donaldsona, známého také jako MrBeast, jednoho z nejpopulárnějších tvůrců na této platformě. MrBeast založil vlastní dabingovou společnost, která poskytuje své služby nejen jemu samotnému, ale i dalším tvůrcům.

Ve vývojovém inkubátoru s názvem Area 120 se od minulého roku připravuje nová služba s názvem Aloud, která nabízí automatický dabing pomocí umělé inteligence. Proces spočívá v tom, že YouTube nejprve převede zvuk do textové podoby (kterou je možné ručně upravit), poté přeloží a nakonec pomocí hlasové syntézy přemění zpět na mluvenou formu.

Podle magazínu The Verge firma Aloud již testuje svou službu s několika stovkami tvůrců. Aktuálně jsou dostupné překlady mezi angličtinou, španělštinou a portugalštinou, a brzy by měly být přidány také hindština a indonéština. Pokud ovládáte španělštinu, můžete si vyzkoušet překlad na tomto videu na kanálu Amoeba Sisters.

Sice nemluvím španělsky, ale zaznamenávám, že hlas zní trochu uměle a monotónně. Podle mluvčí Jessicy Gibby z Googlu však tým za projektem Aloud pracuje na dalších vylepšeních. Hlas by měl obsahovat více emocí a v budoucnu by se měla do dabingu promítat i barva hlasu z původní zvukové stopy. Navíc se chystá synchronizace pohybů rtů, aby se překlad dokonale hodil k pohybům úst.

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

13. 10. 2023

Spor o autorská práva: Spisovatelé žalují tvůrce ChatGPT

25. 9. 2023

Interview s umělou inteligencí

15. 7. 2023

BARD umělá inteligence od googlu v češtině

13. 7. 2023

Dokument: Nepoznané: Roboti zabijáci

10. 7. 2023

Kategorie

Kontakt: AI.umela.inteligence@gmail.com
Provozovatel: 404.cz s.r.o

Web UmalaInteligence.cz nabízí přehledně novinky ze světa umělé inteligence, technologií a nástrojů AI. Praktické příklady využití umělé inteligence v každodenní provozu v každém oboru. Tipy: Jak efektivně využít AI v podnikání a při studiu. Přehled firem působících v oblasti umělé inteligence.
Copyright © 2024 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.