Umělá inteligence v obraně a vojenství

By Daniel
14. 10. 2022

Dohled 

Americký Pentagon přišel s projektem Maven, který by měl využívat algoritmy umělé inteligence spolu s počítačovým viděním k analýze záznamů pořízených z neznámých sériových vozidel a k identifikaci šancí na nepřátelskou činnost. Ušetří se čas analytikům, kteří tráví hodiny analýzou záznamů z dronů.  

 

Logistika 

Autonomní logistický informační systém F-35 používá letectvo k získávání dat ze senzorů v reálném čase, které jsou zabudovány v motorech letounu a ve všech ostatních palubních systémech. Tato data vkládá do prediktivního algoritmu, který určuje, kdy budou technici potřebovat letoun zkontrolovat, nebo vyměnit jeho součásti. Watson od IBM je software s UI, který na základě informací ze 17 senzorů instalovaných v každém vozidle vytváří plány údržby na míru pro flotilu letounů Stryker. 

 

Kybernetická bezpečnost 

Agentura DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) uspořádala v roce 2016 soutěž nazvanou Cyber Grand Challenge, jejímž cílem bylo najít automatické obranné systémy, které by automaticky identifikovaly chyby v softwaru souvisejícím s obranou. Výsledky soutěže ukázaly, že kybernetické nástroje založené na umělé inteligenci mají schopnost hrát současně na útok i obranu.

 

Autonomní vozidlo 

DARPA v roce 2018 dokončila testování prototypu bezpilotního plavidla pro boj proti ponorkám s názvem "Sea Hunter". Bylo začleněno do jednotky Surface Development Squadron 1. Očekává se, že Sea Hunter pomůže námořnictvu autonomně se pohybovat na otevřeném moři. Měl by vyměňovat modulární užitečné zatížení a také koordinovat mise s jinými bezpilotními plavidly. 

 

Smrtící autonomní zbraňové systémy (LAWS)

Jedná se o zbraňový systém, který využívá senzorové obleky spolu s počítačovými algoritmy k automatické identifikaci cíle a následnému nasazení palubního zbraňového systému, který cíl zasáhne a zničí, aniž by jej někdo manuálně ovládal. Systémy ještě čekají na velký vývoj, aby byly schopny fungovat v prostředí s omezenou komunikací.

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Meta odhaluje AI chatbota s umělou inteligencí, který vypadá přesně jako Kendall Jenner

13. 10. 2023

Spor o autorská práva: Spisovatelé žalují tvůrce ChatGPT

25. 9. 2023

Interview s umělou inteligencí

15. 7. 2023

BARD umělá inteligence od googlu v češtině

13. 7. 2023

Dokument: Nepoznané: Roboti zabijáci

10. 7. 2023

Kategorie

Kontakt: AI.umela.inteligence@gmail.com
Provozovatel: 404.cz s.r.o

Web UmalaInteligence.cz nabízí přehledně novinky ze světa umělé inteligence, technologií a nástrojů AI. Praktické příklady využití umělé inteligence v každodenní provozu v každém oboru. Tipy: Jak efektivně využít AI v podnikání a při studiu. Přehled firem působících v oblasti umělé inteligence.
Copyright © 2024 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.