Umělá inteligence v obraně a vojenství

By Daniel
14. 10. 2022

Dohled 

Americký Pentagon přišel s projektem Maven, který by měl využívat algoritmy umělé inteligence spolu s počítačovým viděním k analýze záznamů pořízených z neznámých sériových vozidel a k identifikaci šancí na nepřátelskou činnost. Ušetří se čas analytikům, kteří tráví hodiny analýzou záznamů z dronů.  

 

Logistika 

Autonomní logistický informační systém F-35 používá letectvo k získávání dat ze senzorů v reálném čase, které jsou zabudovány v motorech letounu a ve všech ostatních palubních systémech. Tato data vkládá do prediktivního algoritmu, který určuje, kdy budou technici potřebovat letoun zkontrolovat, nebo vyměnit jeho součásti. Watson od IBM je software s UI, který na základě informací ze 17 senzorů instalovaných v každém vozidle vytváří plány údržby na míru pro flotilu letounů Stryker. 

 

Kybernetická bezpečnost 

Agentura DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) uspořádala v roce 2016 soutěž nazvanou Cyber Grand Challenge, jejímž cílem bylo najít automatické obranné systémy, které by automaticky identifikovaly chyby v softwaru souvisejícím s obranou. Výsledky soutěže ukázaly, že kybernetické nástroje založené na umělé inteligenci mají schopnost hrát současně na útok i obranu.

 

Autonomní vozidlo 

DARPA v roce 2018 dokončila testování prototypu bezpilotního plavidla pro boj proti ponorkám s názvem "Sea Hunter". Bylo začleněno do jednotky Surface Development Squadron 1. Očekává se, že Sea Hunter pomůže námořnictvu autonomně se pohybovat na otevřeném moři. Měl by vyměňovat modulární užitečné zatížení a také koordinovat mise s jinými bezpilotními plavidly. 

 

Smrtící autonomní zbraňové systémy (LAWS)

Jedná se o zbraňový systém, který využívá senzorové obleky spolu s počítačovými algoritmy k automatické identifikaci cíle a následnému nasazení palubního zbraňového systému, který cíl zasáhne a zničí, aniž by jej někdo manuálně ovládal. Systémy ještě čekají na velký vývoj, aby byly schopny fungovat v prostředí s omezenou komunikací.

Please follow and like us:

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY

Nejčtenější články

Umělá inteligence víc pozic vytvoří, než zruší

18. 4. 2023

EU chystá tvrdou regulaci umělé inteligence

18. 4. 2023

Umělá inteligence porazila nejlepší fotografy

18. 4. 2023

Čínské umělé inteligence se budou řídit socialistickými hodnotami, navrhuje vláda

14. 4. 2023

Jak změní umělá inteligence realitní trh?

9. 4. 2023

Kategorie

Provozovatel 
404.cz s.r.o.
IČ: 02261294
DIČ: CZ02261294
email: info@404.cz
Copyright © 2022 www.umelainteligence.cz Všechna práva vyhrazena. Stránku vytvořilo  404.cz.